14 kwietnia 2017

Muzeum Podgórza - trzecie spotkanie dyskusyjne.

Informacja dla mieszkańców Podgórza i nie tylko. Zachęcamy do wzięcia udziału w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu. Informację podajemy za Newsletterem MHK.

"Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz kolejny pragnie zaprosić mieszkańców Krakowa do rozmowy na temat powstającego Muzeum Podgórza. Szczególnie zapraszamy podgórzan oraz miłośników historii prawobrzeżnego Krakowa. Podczas spotkania podzielimy się:

  •  informacjami na temat postępów w pracach remontowych budynku dawnego zajazdu pod św. Benedyktem przy ul. Limanowskiego
  • zaprezentujemy efekty naszych dotychczasowych przygotowań wystawy stałej
  • opowiemy o kolejnych krokach związanych z realizacją tej inicjatywy.

Muzeum Podgórza to projekt, który tworzymy wspólnie z mieszkańcami Podgórza, miejsce otwarte na marzenia i pomysły. Podgórzanie przekazali nam już wiele ze swoich rodzinnych pamiątek i niezwykłych wspomnień. Czekamy na kolejne, jednocześnie zachęcając do dzielenia się dalszymi uwagami i refleksjami. Pragniemy, aby Muzeum Podgórza stało się miejscem otwartym, integrującym podgórzan, lokalne instytucje, organizacje i stowarzyszenia, dlatego liczymy na dalszą współpracę.

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić do udziału w konkursie na hasło promocyjne, które najpełniej wyrazi charakter nowego Muzeum, samego Podgórza oraz jego mieszkańców.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2017 r., o godzinie 18:00 w Kamieniołomie Jana Pawła II (sala obok kościoła św. Józefa w Podgórzu, ul. Zamoyskiego 2).

Rozmawiajmy – Muzeum Podgórza jest naszą wspólną inicjatywą, to Muzeum o Nas!"
 

Dawny Zajazd pod św. Benedyktem. Fot. EWoźniak


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz